Hodnocení zápasů 1.5.-6.5.2024

branky: Robovský 2x, Seňko
Jednoznačně nejtěžší utkání, které jsme na jaře odehráli. Troufnu si říci, že jsme konečně narazili na soupeře, který byl na naší současné úrovni. Utkání bylo velmi vyrovnané, hned po úvodním hvizdu jsme se dostali do vedení, což bylo pro další vývoj klíčové. Z kluků spadla předzápasová nervozita a začali hrát náš kombinační fotbal. Soupeř vyrovnal z trestného kopu, ale my stále hráli aktivně nahoře a poctivou prací jsme eliminovali jejich šance. Ve druhé půli jsme uskočili na rozdíl dvou branek a už jsme věřili, že zápas dohrajeme v klidu, ale nebyl by to Slovan, kdyby nám závěr utkání nezdramatizoval. Po závaru před naší brankou snížili a ta síla, kterou jim to nalilo do žil byla neuvěřitelná. Zamkli nás před naší brankou a měli jsme opravdu plné nohy práce jejich tlak ustát, což se nakonec podařilo. Klukům za předvedený bojovný výkon patří obrovská gratulace, je radost trénovat takhle namotivované borce. Není náhoda, že se se Slovanem pereme o první příčku ve skupině o titul, aktuálně jsme bodově nastejno, máme za sebou polovinu jarních zápasů a jedeme do druhého kola odvet. ⚽️🔵🔴

branka: Říbek
Na hře červeného týmu je zkrátka patrné, že kluci spolu dlouho nehrají, ba co víc, spousta z nich si vyzkouší nové pozice, které jim třeba nejsou vlastní. Schází podpora a servis, na který bývali zvyklí od kluků z modrého týmu, nyní je veškerá zodpovědnost za tvorbu hry na nich. Soupeř nás přehrával jak individuálně, tak i týmově a hrálo se především na naší polovině. Nicméně kluci se snažili po celý zápas a někteří se viditelně každým zápasem posouvají (zejména to platí u kluků ze starší přípravky).

branky: Šebetka 2x, Martínek S. 2x, Novák, Říbek, Beneš
Do Opočnice jsme vyrazili s ještě poměrně čerstvými vzpomínkami na minulý remízový zápas před týdnem. Lehce jsme proházeli sestavu a některé herní posty, no a na hřišti to bylo velmi znát. V minulém zápasu nedokázal ani jeden tým překonat soupeřovu obranu, dnes zůstala neprůchodná pouze ta naše. Díky aktivnější hře dopředu jsme se dostávali do střeleckých pozic a soupeře jsme prolomili. Střed hřiště jsme kombinačně ovládli my, domácí se pokoušeli pouze o rychlé brejky, které ale končily buď na našich kopačkách, nebo hodně mimo branku. Nad soupeřem jsme měli herní převahu, vítězství je naprosto zasloužené. ⚽️🔵🔴

branky: Lehký 3x, Štál 2x, Chudoba 2x, Štoček
Po nevydařeném zápasu v Drahelicích jsme za každou cenu chtěli doma vyhrát. Prvních 15 minut se vydařilo na jedničku, kdy se nám podařilo dát 3 branky a se soupeřem jsme si dělali co chtěli. Ovšem poté jsme na 20 minut vypadli a soupeř tlačil, naštěstí gól nedal. Ve 41 minutě jsme dali na 4:0 a nám všem se ulevilo. Druhý poločas byl ještě lepší, soupeře jsme k ničemu nepouštěli a ještě jsme přidali 4 branky a vyhráli nakonec 8:0. Děkuji hráčům za výkon a všem fanouškům, že nás přišli podpořit. Další zápas nás čeká až 18.5 doma proti Prasku.

branky: Šoufek 2x, Nýč, Jokl, Lehký, Krejčí
Soupeři jsme měli co vracet za podzim a rozhodně jsme nechtěli znovu prohrát. Hned od začátku jsme byli jasně lepším týmem, za 16 minut jsme nasázeli 3 branky a zbytek poločasu jsme si neustále vytvářeli šance, které se nám ale nepodařilo proměnit takže do šaten se šlo za stavu 0:3 pro nás. Druhý poločas byl stejný příběh, soupeře jsme k ničemu nepustili a na jeho konto jsme ještě přidali 3 branky a vyhráli jsme zaslouženě 0:6. 4 hráči z dorostu naskočili do utkání a musím je pochválit za fantastický výkon a i zbytek týmu. Nejen, že byla převaha na hřišti, ale i v hledišti, kde fanoušci ve velkému počtu vytvářeli fantastickou kulisu. Další zápas nás čeká 12.5. a to domácí derby s Pátkem B.

branky: Trampota 3x, Robovský 2x, Piler 2x, Bláha 2x, Kučera, Novák
Po týdnu jsme zavítali na odvetu zápasu, který pro nás byl celkem jednoznačný a s otázkou, zda bude probíhat úplně stejně, nebo naprosto jinak. V lehce pozměněné sestavě jsme od začátku začali hrát naši hru a během pár minut dali tři rychlé góly, které nás uklidnily. Poté jako by na nás padla lehce deka a z klidného průběhu jsme si sami udělali utkání zbytečně složité. Přestala fungovat lehkost v kombinaci, vše se změnilo v dobývání soupeřovy branky, no prostě to nelepilo. O dominanci v zápasu jsme sice nepřišli, nicméně v našich silách je mnohem víc, než jsme předvedli na hřišti. Ale abych jen nekritizoval, i přes drobné nedostatky jsme utkání opět ovládli a zvítězili o jedenáct branek, což nás drží v kontaktu s první příčkou pouze o skóre, čili cestu za titulem máme stále ve svých rukou. ⚽️🔵🔴

branka: Šuster M.
ŽK: Jirout A.
Tragédie!!! – klasické podcenění soupeře a namyšlenost některých hráčů, i přestože jsem na to hráče upozorňoval, tak jsme soupeře podcenili, dělali srandičky, blbosti apod. Nezasloužili jsme si vyhrát po takovém výkonu. Doufám, že po tomhle výkonu si konečně uvědomíme, že je potřeba změnit morálku týmu, chování a respekt. Teď nás čekají těžká utkání a ukáže se, jak na tom doopravdy jsme! Závěrem bych chtěl pochválit herní výkon holek z Poříčan, udělaly velký progres a mají to tam nastavené dobře, mají super trenéry a poslouchají, zasloužily si dnes bod, měl to být remízový zápas. Z jejich přístupu bychom si měli brát příklad…

branky: Nýč, Hanzlík
Nějak moc jsme výkon nezměnili, ve srovnání s minulým týdnem. Jediný rozdíl je to, že máme 3 body. Mně se to asi ani nechce hodnotit. Býchory předvedly sympatický výkon, který jim při troše štěstí mohl přinést bod. Možná bychom se měli oprostit od toho, že hrajeme o postup! Svažuje nám to nohy. Naordinuji klukům, aby si vyčistili hlavu! Pořád je to ,,jen“ fotbal. Za týden pojedeme válčit do super rozjetého Pátku a děj se vůle boží. Já ovšem věřím, že to zvládneme!!!

branky: Skoupý 5x, Říbek 3x, Havlina, Šafránek, Šlégr, Řehák
Do zápasu jsme nenastoupili moc dobře, nejdřív to vypadalo na pořádný výprask. Po první třetině jsme se oklepali a začali hrát svoji hru. V prostřední části jsme hru vyrovnali. V poslední třetině jsme více stříleli z dálky a hned to tam začalo padat. Bylo vidět, že chceme vyhrát. Domácí se sice snažili, ale už jsme si výsledek pohlídali. Děkujeme fanouškům za fandění a hezkou atmosféru. SKMK jede ⚽