Fotbalový stadion

Fotbalový stadion najdete v jihozápadní části Městce Králové, směrem na Opočnici. Na adrese Sportovní 1034.

V areálu fotbalového stadionu je budova kabin a ostatní prostory zázemí ve vlastnictví SKMK, dále dvě velká fotbalová hřiště v pronájmu od města. Jedno z hřišť je označováno jako „hlavní“, které se využívá hlavně na mistrovská utkání a druhé tzv. „tréninkové“. V roce 2021 přibylo za bránou „u koupaliště“ malé tréninkové hřiště 20x40m pro mládežníky.

V letech 2008 – 2009 bylo dokončeno automatické zavlažování hrací plochy.
V roce 2020 proběhla celková rekonstrukce kantýny a prádelny, která byla financována z rozpočtu města Městec Králové.
V roce 2022 proběhla rekonstrukce kabin a sprch, financována z investiční dotace Národní sportovní agentury „Investice do 10mil.“ a rozpočtu města Městec Králové.

Fotbalisté si svůj areál hýčkají a pravidelně upravují, opravují a rekonstruují.

Něco málo z historie…
Prvním prokazatelně fotbalovým hřištěm v Městci Králové, bylo hřiště v ulici „Na Ptáku“. V roce 1920 se zde mělo odehrát přátelské utkání s Chlumcem nad Cidlinou a rok poté s Převýšovem.   více

Orientační plán hlavního hřiště

V hlavní budově se nachází celkem 4 kabiny – hlavní domácí, hlavní hosté a 2x menší kabina. Dvě kabiny mají společné sprchy. Dále je v hlavní budově kabina rozhodčích s vlastní sprchou, rozhlasovna a sklad pomůcek. Z boku hlavní budovy jsou WC – pánské, dámské.
Vedlejší budova se skládá z prádelny, fotbalové klubovny s vlastní kuchyňkou, WC a výčepním zařízením a Hospůdky na hřišti, kterou klub pronajímá externímu provozovateli.

MOŽNOST PRONÁJMU HŘIŠTĚ vč. zázemí, FOTBALOVÉ KLUBOVNY

Přesunout se na začátek