TJ Liblice – SKMK A (2:0)

V sobotu jsme odehráli první cirkusové představení v 1.B třídě a to na hřišti TJ Liblice s výsledkem 6:0 po poločase 2:0 a aby toho nebylo málo, přivezli jsme si i dvě červené karty. Jak tedy vystoupení 3 šašků a 11 lachtanů vypadalo? Dvacet minut jsme hráli fotbal, kdy se šance střídaly na obou stranách. Po úvodní pětiminutovce, kdy jsme se teprve seznamovali s malým neutěšeným hřištěm, jsme začali hrát fotbal a několik pološancí nedotáhli do zakončení nebo jsme z vyložené šance netrefili branku a jednou nám střelu vyrazil obránce. Pak zahrávali standardku domácí, útočník před hlavou našeho obránce přizvedl míč a prohrávali jsme 1:0. Rozhodčí nejprve signalizoval hru vysokou nohou, aby náhle rozhodnutí změnil a gól platil. Ještě v první půli se domácí dostali do rychlého protiútoku a z 2 m ofsajdu docílili druhé branky. Za stavu 2:0 jsme šli do šaten s jediným cílem, nenechat se ve druhé půli vyprovokovat a se ctí dohrát utkání. Bohužel ani jedno ani druhé se nepodařilo, fauly rozhodčí otáčel v náš neprospěch, karty přibývaly pouze na naší straně a bohužel jsme se přestali úplně věnovat fotbalu. I přes několikeré upozornění k hráčům, jsme obdrželi dvě červené karty, které budou i přes podaný protest, znamenat stopku na několik zápasů a tím pádem výrazné oslabení již tak poslepované sestavy. Bohužel jak Ondra Černovský, tak Martin Jizba si neuvědomili, že uškodí především týmu. V početním oslabení o dva hráče jsme pak inkasovali další branky a rozhodčí s úsměvem ukončil představení. Je s podivem, že domácí hráči již několikátou sezónu počítají s pomocí ze „shora“, aby Bé třídu vždy zachránili. My jsme bohužel utrpěli porážku, která se vůbec nehodí a navíc v dalším domácím zápase o 6 bodů s posledními Uhlířskými Janovicemi, budou chybět důležití hráči, které uvidíme kdoví kdy……

Sestava SKMK: Chrastný – Janouch, Libánský Radek, Blažek, Táborský – Vocásek, Černovský, Tyl, Kafka – Ročín, Jizba (střídali Novotný, Poděbradský)