FC Sellier & Bellot Vlašim „B“ – SKMK „dorost“ 2:3 (1:0)

V neděli 27.3.2022 jsme vyrazili k jednomu z nejdůležitějších utkání sezóny do Vlašimi. Ačkoli jsme na hřiště soupeře přijeli jako mírný outsider, byli jsme odhodlaní Vlašimi nějaké ty body sebrat. Začátek zápasu byl jednoznačně v rukou soupeře a bohužel z toho plynul i první gól zápasu. Umístěnou střelou k pravé tyči Vlašim stanovila výsledek prvního poločasu 1:0 pro domácí.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že nemáme co ztratit a začali jsme soupeře mnohem více tlačit, což jim rozhodně moc nevonělo. Tím jsme soupeře zaskočili, jelikož si Vlašim myslela, že již bude výsledek pouze korigovat. Opak byl však pravdou a v 63. minutě jsme se poprvé radovali i my. Po krásné přihrávce mezi obránce chladnokrevně zakončil Lukáš Binder a srovnal stav na 1:1. Už za 4 minuty mohla naše radost propuknout znovu, když Lukáš Binder opět pláchnul všem obráncům a naservíroval míč Matějovi Valáškovi před prázdnou bránu, který pak už neměl problém zakončit. Soupeře jsme dorazili v 86. minutě opravdu kuriózním gólem. Po špatné rozehrávce brankáře a dobrém tlaku posunul Matěj Novák balón na Patrika Šoufka, který využil vyběhnutí gólmana a z třiceti metrů vstřelil gól ala Patrik Schick, čímž zvláštnost gólu nekončí, protože oba zmínění po dokončení svého podílu na brance dostali křeč. Soupeř se však nevzdal a v posledních minutách nás výrazně zatlačil. Vlašim skóre dokázala upravit na 2:3 a mohla dokonce i v posledních minutách vyrovnat. Katastrofu však svým hrdinským zákrokem odvrátil Matěj Novák, když zastoupil Adama Školníka na brankové čáře. Sluší se však poděkovat i Adamovi, který nás několikrát v zápase výrazně podržel. Na půdě Vlašimi jsme týmovým výkonem sebrali všechny 3 body a posunuli se opět na druhou příčku v tabulce.

sestava: Školník – Albrecht, Borecký, Douša – Novák (Šuster), Tůma (Řehák), Šoufek, Křovina, Dubský – Valášek, Binder
branky: Binder, Valášek, Šoufek