Pohárové utkání s účastníkem 1.A třídy Dolnobousovským SK

Dne 15.8. 2018 jsme sehráli pohárové utkání s účastníkem 1.A třídy Dolnobousovským SK. Od první minuty se hrál, s ohledem na začátek sezóny, vcelku zajímavý fotbal. Hrálo se nahoru dolů, akce se střídali na obou stranách a za nedlouho přišla i první branka. Na levé straně se uvolnil Míra Velenský, který ve vápně centrem našel letní posilu SKMK Igora Ročína, který hlavou zakončil do horního růžku soupeřovy svatyně. I v dalších minutách jsme byli více než rovnocenným soupeřem. Hosté po úvodních minutách předváděli, že nejsou v .A třídě náhodou a dokázali se dostávat do brejkových situací. Z jedné takové se dvě minuty před poločasovou přestávkou, po odraženém míči, dostali do samostatného úniku a vyrovnali na 1:1. Druhý poločas již z naší strany nebyl tak dobrý jako první půle, soupeř dvěmi góly zvýšil na 3:1. Na domácí straně došlo k několika střídáním a po brance další letní posily Martina Jizby, jsme v 70. minutě snížili na 2:3. Tento gól zvýšil aktivitu na domácích kopačkách a hráči se snažili o vyrovnání. To však mělo za následek, že se tolik nedbalo na defenzivu a fotbaloví hosté toho dokázali 2x využít a upravit na konečných 2:5. Utkání se však početnému publiku muselo líbit, hra měla spád a nebýt několika zbytečných ztrát v defenzivě nebo při zakládání útoku, z kterých pramenil rychlý protiútok a obdržená branka, mohl být výsledek příznivější. Avšak jestli budou kluci takhle bojovat a zlepší některé herní činnosti, nemuseli by v Bé třídě hrát druhé housle. Sestava SKMK:
Chrastný – Táborský Blažek Novotný Kafka – Král Černovský Hradečný Z. Ročín – Velenský Jizba.