O nás

Vítáme Vás na oficiálních stránkách Sportovního klubu Městec Králové.

Založení klubu se datuje rokem 1922, kdy se S.K. Městec Králové stává členem Východočeské fotbalové župy. V roce 1948 se klub po sjednocení tělovýchovy přejmenoval na Sokol Městec Králové. Změny ve společnosti se dál podepisovali na různém názvu klubu. Po Sokolu přišla Jiskra, v roce 1959 Tělovýchovná Jednota TATRAN a v roce 1991 jsme se vrátili k zakládajícímu S.K. a do dnešního dne organizujeme sportovní činnost v našem městě pod názvem Sportovní klub Městec Králové.

Členská základna klubu, kterou v roce 2017 tvořilo 416 členů, se organizuje v šesti oddílech: atletice, fotbalu, rekreačním sportu, stolním tenisu, tenisu a turistiky. Nejpočetnějším a nejaktivnějším je se 182 členy oddíl fotbalu, který v současné době klub reprezentuje v pěti věkových kategoriích na úrovni okresu i kraje.

Klub provozuje, udržuje a opravuje jak vlastní sportovní a rekreační zařízení: herna stolního tenisu, budovu kabin v areálu fotbalového hřiště v Městci Králové a chatu v Rokytnici nad Jizerou, tak i pronajatá sportoviště: areál dvou velkých fotbalových hřišť, tenisové kurty a místní Sokolovnu. Za účelem financování své činnosti úzce spolupracuje s Městem Městec Králové a aktivně využívá veškeré dotační tituly, které směřují do podpory amatérského sportu.

Nejvyšším orgánem klubu je Valná hromada, orgánem výkonným výbor klubu, který je složen ze zástupců všech oddílu a statutárním orgánem je pak předseda klubu, kterým je od roku 2016 pan Oldřich Bíža.

Předseda klubu Oldřich Bíža

Přesunout se na začátek