Slavoj Vrdy – SKMK A 2:3 (2:2)

V sobotu jsme si udělali výlet do Vrd a přestože to není úplně za humny, nakonec jsme se vraceli s veselou…. Začátek utkání však nebyl vůbec podle našich představ a pokynů, které jsme si před zápasem řekli v šatně. Nejdříve přišlo nezaviněné zranění kotníku Radka Tyla, který tak musel v 5. minutě vystřídat a než jsme se vzpamatovali, prohrávali jsme 1:0, když obrana nechala trestuhodně na malém vápně domácího útočníka. Za 5 minut další nedůslednost v obraně 2:0. V tuto chvíli to s námi nevypadalo dobře….Naštěstí jsme se hned otřepali a začali bojovat a rázem si vytvářeli i gólové šance. V tuto chvíli se opět ukázalo, jak oba střední záložníci jsou nadstandardní hráči a dokázali fotbalovostí a bojovností ovládnout střed hřiště. Ondra Černovský vyburcoval k maximálnímu výkonu i ostatní hráče a od 20 minuty jsme byli fotbalovějším týmem a odhodlaný změnit výsledek v náš prospěch… První branka padla po centru z levého křídla, který propadl až k velmi dobře hrajícímu a aktivnímu Dominikovi Vocáskovi, který z první, přízemní střelou do protipohybu brankáře snížil na 1:2… Za nedlouho jsme rozehrávali standardku z 25m a po přiťuknutí napřáhl Zdeněk Hradečný a po chybě brankáře vyrovnal na 2:2. Stále jsme byli aktivní dopředu a to pokračovalo i ve druhém poločase.

Domácí se pouze dlouhými nákopy dostávali k našemu vápnu, ale tam již dobře fungovala naše obranná formace, která veškeré náznaky domácích spacifikovala. Až v 70 minutě domácí promarnili vyloženou šanci, když ze 3 metrů trefili břevno naší branky. Tím jejich šance skončily a my trpělivou hrou stále častěji ohrožovali domácího brankáře. Naše fotbalovost a bojovnost přinesla ovoce v 79.minutě, když jsme na levé straně vybagovali domácí obranu a střídající Míra Velenský nedal domácímu brankáři šanci střelou na bližší tyč. V závěru jsme mohli přidat pojistku, ale několik brejků do otevřené obrany jsme nedotáhli do konce, ale to nic nezměnilo na tom, že jsme si přivezli cenné tři body, za což patří dík a uznání všem hráčům, kteří zápas fotbalovostí a vůlí dokázali otočit v náš prospěch. Teď ještě zvládnout další “výlet” do Zruče nad Sázavou, kam s námi autobusem, můžete jet i vy fanoušci…

Sestava SKMK: Chrastný – Táborský, Blažek, M. Hradečný, Tyl ( Novotný, Velenský) – Vocásek, Z. Hradečný, Černovský, Kafka – Tůma ( Janouch), Ročín
Branky SKMK: Vocásek, Z. Hradečný, Velenský